4 – Lakierowanie proszkowe

Zacisk hamulcowy Mazda MX5 nc III tył

Opis

Malowanie proszkowe, lakierowanie proszkowe. Jeżeli chcesz zmienić kolor zacisku lub jarzma pomaluj je proszkowo w hamulcenaprawa.pl Skorzystaj z palety kolorów RAL.

 • farba odporna na wysokie temperatury
 • wysoka odporność na czynniki atmosferyczne i mechaniczne
 • średnio/wysoki połysk
 • element pomalowany bardzo grubą warstwą proszku ale wszędzie po za miejscami, które malowane być nie mogą. Farba nie pokrywa:
  1. przylgni,
  2. miejsc gwintowanych,
  3. gwintów odpowietrzników,
  4. łap na styku klocków hamulcowych,
  5. tulei w których mieści się uszczelniacz,
  6. miejsc mocowania klocków hamulcowych,
  7. miejsc mocowania zacisku,
  8. uchwytów, itp.

Cena:

 • dodatkowe lakierowanie proszkowe jarzma – 50 zł sztuka
 • dodatkowe malowania proszkowe zacisku (żeliwny lub aluminiowy): 70 zł sztuka

Dodatkowy czas naprawy + 5 dni roboczych (dodatkowo przygotowujemy zaciski i jarzma do malowania, farba przygotowywana na zamówienie indywidualnie)

Uwaga usługę dodatkowego lakierowania proszkowego możesz zamówić tylko w przypadku zamówienia usługi regeneracji. Nie prowadzimy usługi  malowania zleconych elementów bez ich regeneracji.

 

Sprawdź efekty na naszym fanpage na Facebooku

Zobacz inne sposoby konserwacji TUTAJ

Zaciski żeliwne a także jarzma malujemy już w cenie regeneracji farbą wysokotemperaturową w kolorze srebrnym / zaciski aluminiowe nie są malowane w cenie regeneracji


Uwaga

Malowanie proszkowe uniemożliwia pomalowanie absolutnie każdej części zacisku gdyż farba proszkowa tworzy tak grubą powłokę, że niemożliwym jest malowanie niektórych elementów. Malowanie proszkowe w związku z tym nie zabezpieczy w pełni zacisku przed łuszczeniem się farby w pobliżu miejsc osłoniętych do malowania. Co najważniejsze, gdy różny jest sposób użytkowania zacisku/auta czas trwałości twojej nowej powłoki proszkowej może być skrajnie różny. Na styku miejsc lakierowanych i bez lakieru następuje łuszczenie się farby ze względu na korodowanie powierzchni elementów nielakierowanych, dlatego prosimy o przemyślane decyzje. Podobny sposób lakierowania stosuje w swoich zaciskach jedna ze znanych marek producenckich – pod poniższym linkiem znajdziesz przykład takiego wykonania. Pomimo profesjonalnego podejścia nie zostały polakierowane powierzchnie:

 • miejsca mocowania zacisku,
 • łapy na styku klocków,
 • powierzchnia pod uszczelnieniem tłoczyska,
 • powierzchnia pod dźwigniami

LINK z przykładem